Przyjaźń, współpraca,ekologia

GOŚCIE Z HATTSTEDT

W dniach 17-22 X. 2010 r. Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce gościło grupę nauczycieli z partnerskiego przedszkola „Brückengruppe” z Hattstedt w Niemczech w ramach projektu „Przyjaźń, współpraca, ekologia” wspieranego przez
Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. (cały artykuł plik doc. – pobierz)

6- latki w Białowieży

19.10.2010r. dzieci z grupy V były na zajęciu w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Białowieży. Zajęcia te prowadziła Pani Ewa Moroz- Keczyńska, kustosz Muzeum Przyrodniczo-Leśnego.
Przedszkolaki zdobyły mnóstwo wiadomości dotyczących ptaków. Dowiedziały się jak ptaki są zbudowane, jak się poruszają, odżywiają oraz jak wychowują potomstwo. Szczególne wrażenie zrobiła na dzieciach zabawa dotycząca migracji ptaków. Prowadząca urozmaiciła spotkanie pokazem ciekawych slajdów, zabawami ruchowymi i graficznymi. Zajęcia obserwowali nauczyciele z zaprzyjaźnionego przedszkola w Hattstedt w Niemczech. Mamy nadzieję, że było to dla nich ciekawe doświadczenie, a proponowane przez prowadzącą zabawy i sposoby przekazywania informacji wykorzystają w swojej pracy.
6- latki pobyt w Białowieży zakończyły w kinie, gdzie obejrzały film pt.”Ryś i spółka”.Zajęcia odbywały się w ramach projektu: „Spotkanie polsko – niemieckie „Przyjaźń, współpraca, ekologia”. Realizacja projektu przebiegała przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej. Przygotowały: Małgorzata Saadoon i Anna Sacharczuk

GOŚCIE Z NIEMIEC

20.10.2010r. 6- latki z grupy V gościły u siebie nauczycieli z zaprzyjaźnionego przedszkola z Hattstedt w Niemczech. Z okazji spotkania przedszkolaki przygotowały i zaprezentowały przedstawienie o treści ekologicznej pt.: „Jesień w lesie”. Widzowie byli zachwyceni występem dzieci, ich starannym przygotowaniem i umiejętnościami aktorskimi. Nagrodzili małych artystów gromkimi brawami i słodyczami.
Następnie goście, dyrekcja przedszkola oraz dzieci z nauczycielkami, w ogrodzie przedszkolnym wspólnie zasadzili „drzewko przyjaźni polsko- niemieckiej” – jabłoń przywiezioną z Niemiec.
Przedszkolaki otrzymały również od niemieckich przyjaciół piękną budkę dla szpaków, którą Pan Mikołaj zamocował wysoko na drzewie tak, aby wszystkie dzieci z okien mogły wiosną obserwować wprowadzające się do niej ptaki.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu: „Spotkanie polsko – niemieckie „Przyjaźń, współpraca, ekologia”. Realizacja projektu przebiegała przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej. Przygotowały: Małgorzata Saadoon i Anna Sacharczuk

Print Friendly, PDF & Email