,, Już za chwilę na tej scenie będzie wielkie wydarzenie. Grupa I ma zadanie, aby przyjąć pasowanie…”. Takimi słowami rozpoczęła się uroczystość w grupie maluszków. W sali przedszkolnej zgromadziło się bardzo dużo gości: Dyrekcja naszego przedszkola – pani Małgorzata Saadoon i pani Mirosława Maciuka, rodzice i dziadkowie. Dzieci dzielnie zniosły pierwsze chwile i rozpoczęły pierwszy występ w swoim życiu i to  przed tak wielką publicznością. Pokonały tremę i płacz, wspaniale mówiły wiersze, śpiewały piosenki, ilustrowały teksty ruchem. Podczas wspólnych zabaw muzycznych sprawnie tworzyły pary i koło.

W dalszej części uroczystości dzieci odważnie powtarzały słowa przysięgi: ,,My, maluchy przyrzekamy…”. Następnie pani Dyrektor Małgorzata Saadoon za pomocą ,,magicznego” ołówka pasowała każdego malucha na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały medale i dyplomy oraz drobne prezenty.

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom naszej grupy za przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Tort z napisem ,, Pasowanie na przedszkolaka” stał się atrakcją uroczystości.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk