Drodzy rodzice, tematem katechezy przedszkolnej jest Wielki Czwartek,dzień w którym Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i
Kapłaństwa.Zawsze tłumaczę dzieciom,Jezus tak nas kocha, że chciał pozostać z nami pod postacią chleba,nazywany jest hostią.
Po uroczystej Wieczerzy,Jezus został pojmany przez żołnierzy.Na pamiątkę tych wydarzeń,kapłan Ciało Jezusa zanosi do bocznego
Ołtarza,tam ludzie się modlą.W głównym ołtarzu, kapłan zdejmuje obrus.Jest to wyraz smutku i tęsknoty za Jezusem.Za to wszystko
trzeba Bogu dziękować,nauczyłam dzieci piękną piosenkę pt: „Jezus jest tu”,niech sobie ją pośpiewają ,bo kto śpiewa ten dwa razy się modli. Poza tym, wniosą radość w ten sposób do domów.
Życzę Państwu i dzieciom, dużo zdrowia,pokoju serca i błogosławieństwa Bożego na ten trudny czas.

Pozdrawiam, Halina Marzec