Dziś 26 maja – Dzień Matki… Zazwyczaj w przedszkolu z okazji tego niezwykle ważnego święta, uczymy się wspólnie piosenek, wierszyków, wykonujemy własnoręcznie podarunki… W tym roku nie jest to tak łatwe jak dotychczas, jednak dzieci mogą wykonać przy pomocy kogoś dorosłego – np. swoich kochanych Tatusiów, laurkę, którą być może widziały już krążącą w sieci. Pomysł jest bardzo prosty a zarazem ciekawy. Myślę, że spodoba się każdej Mamusi (chociaż jest to doskonały pomysł również na inne okazje).

Do wykonania laurki potrzebne będą:

• kolorowe kartki (jednka z bloku technicznego oraz kilka innych kolorów z bloku rysunkowego) ,
  • klej,
  • nożyczki,
  • ołówek
  • linijka.
  • Na początek, odrysowujemy dłoń dziecka i wycinamy ją.
  • Przygotowujemy elementy do złożenia kwiatów:
    • Kwiatki składamy z wyciętych pasków o szerokości ok. 1 cm (płatki) Robimy to tak, że paski o długości w zależności od wielkości kwiatka, łączymy ze sobą na środku. Paski przyklejamy w taki sposób, aby się ze sobą krzyżowały. Następnie smarujemy klejem końcówki wszystkich pasków i składamy je do środka. Jako środkek wycinamy niewielkie kółeczko w dowolnym kolorze i przyklejamy. W taki sposób wykonujemy 3 różne kwiatki.
  • Przygotowujemy 3 zielone paski – ok. 1 cm. grubości – na łodyżki.
  • Gdy już wszystkie elementy mamy gotowe – zaczynamy przyklejać na wcześniej złożoną kartkę: najpierw dłoń – klejem smarujemy fragment dłoni i kciuk, reszta palców zostaje, poniewąż będą trzymać bukiet. Na dłoni przyklejamy łodygi, a na nich kwiaty. Gdy bukiecik jest gotowy, przyklejamy pozostałe palce, lekko zaginając je do środka dłoni.

Przygotowała: Milena Kuradczyk.