Ciekawą i bardzo popularną książeczką dla dzieci jest pozycja Erica Carla ,,Bardzo głodna gąsienica”. Zasługuje na miano bardzo udanej książeczki dla najmłodszych. Na pewno warta jest kupienia, bo czas spędzony przy niej będzie udany dla maluszka. Możliwości tej książki są naprawdę wielkie. Dzięki tytułowej gąsieniczce i jej apetytowi dziecko może :

• nauczyć się kolorów, liczb, dni tygodnia, nazw owoców i pokarmów
  • zrozumieć jak przebiega cykl przeistoczenia larwy w motyla
  • poćwiczyć pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową czy też artykulację.

Na dodatek książeczka skrywa  w sobie tajemnicę, bardzo kreatywną, mianowicie jest pełna dziurek, które zostawiła głodna larwa 🙂

Dzieci uwielbiają takie niestandardowe książeczki, bo przecież w takie dziurki można włożyć paluszka, albo przepleść przez nie sznurek czy tasiemkę. Przy tak kreatywnym czytaniu książki pyszne kąski, które zjada gąsieniczka na pewno zachęcą każdego niejadka.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep