21 czerwca z grupy drugiej odbyły się logopedyczne zajęcia profilaktyczne, dzieci ćwiczyły mowę przy pomocy książeczki aktywizującej „W drogę”. Zabawy zaproponowane dzieciom składały się z 10 kart, były to propozycje różnych aktywności . Dzieci ćwiczyły umiejętności z zakresu kategoryzacji, sortowania, liczenia w zakresie 1-4, czytania samogłosek, rozpoznawania kształtów i emocji. Wszystkie aktywności dzieci miały na celu poprawę sprawności aparatu artykulacyjnego dzieci, ćwiczenie słuchu fonemowego, syntezy głoskowo – sylabowej. Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z wyżej wymienionymi zadaniami.

Opracowała: K. Łysakowska

Opis Galerii zdjęć: Zdjęcia od pierwszego do czwartego przedstawiają logopedę siedzącego w towarzystwie dzieci na piankowych puzzlach. Dzieci wykonują ćwiczenia artykulacyjne, układają brakujące elementy na kartach pracy.