Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego 3-latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbywają się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków.

Celem spotkania w dniu 31.08.2021 r. było zapoznanie naszych przedszkolaków z zabawkami, poznanie pań nauczycielek oraz personelu. Chciałyśmy nawiązać pierwszy kontakt, zachęcić dzieci do prób uczestnictwa w zabawach, oswoić maluszki z atmosferą panującą w naszym przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły  w zabawach ruchowych, przy muzyce i zabawach integracyjnych. Podczas zabaw dowolnych dzieci budowały z klocków, bawiły się samochodami, lalkami, układały puzzle, rysowały. Przez cały pobyt w tym dniu dzieci słuchały muzyki i  próbowały śpiewać piosenki. Obecność Rodziców sprawiła, że przyszłe przedszkolaki czuły się bezpiecznie i swobodnie.

Rodzice chętnie wymieniali spostrzeżenia i uwagi na temat swoich pociech z nauczycielkami, oraz mogli uzyskać informacje na temat zasad obowiązujących w przedszkolu.

Każdego roku staramy się uatrakcyjnić program, wprowadzamy nowe elementy i pomysły, analizujemy przebieg zajęć. Cały czas jesteśmy otwarci na sugestie, opinie, wspólny dialog z Rodzicami, który jest niezbędny, aby  maluszkom było dobrze w naszym przedszkolu.

Przygotowały: Beata Sakowska; Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają gazetki tematyczne dla rodziców i dzieci. Kolejne zdjęcie przedstawia troje dzieci przy stoliku bawiące się mozaiką guziczkową. Następne zdjęcie prezentuje grupę dzieci bawiących się przy muzyce. Na kolejnym zdjęci dzieci bawią się klockami i zwierzętami. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i kolorują obrazki. Na kolejnym zdjęciu dzieci  bawią się układankami i grami stolikowymi.