23 września to początek jesieni i Dzień Spadającego Liścia, w związku z czym Grupa V wybrała się do parku na terenowe zajęcia matematyczne, podczas których dzieci tworzyły bukiety zgodnie z przekazanymi im przez nauczycielkę zamówieniami od Pani Jesieni. Przedszkolaki musiały wyszukać wskazaną liczbę liści w odpowiednich kolorach, co pozwoliło im udoskonalić umiejętność tworzenia zbiorów oraz przeliczania i porównywania ich zawartości podczas jesiennej zabawy na świeżym powietrzu. Zebrane bukiety przydały się im również przy tworzeniu prac plastycznych „Liść z wielu liści”. Chcielibyśmy, żeby cała jesień była tak piękna jak jej pierwszy dzień!

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze 8 zdjęć przedstawia zajęcia matematyczne w parku, podczas których nauczycielka rozdaje zamówienia, dzieci zbierają liście. Zdjęcie dziewiąte przedstawia całą grupę V w parku z jesiennymi bukietami. Na zdjęciu 10 i 11 dzieci są w trakcie tworzenia prac plastycznych z wykorzystaniem liści. Ostatnie zdjęcie przedstawia czwórkę dzieci obok galerii wykonanych prac plastycznych.