Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest obowiązkiem każdego z nas. Nasze Przedszkole realizuje program „Bezpieczny Przedszkolak” którego celem jest między innymi kształtowanie umiejętności bezpiecznego zachowania się na drodze. Pierwszego października w grupie pierwszej i drugiej odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Przedszkolaki zaproszone zostały do zabawy symulacyjnej z wykorzystaniem autochodzików. Kreatywne zajęcia praktyczne angażujące wszystkie zmysły pozwoliły dzieciom wejść w rolę kierowców i pieszych by efektywnie uczyć się właściwych postaw na drodze.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, B. Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciu pierwszym dzieci słuchały wypowiedzi przybyłych gości i przyglądały się mundurowi Pani Policjantki. Na zdjęciu drugim i trzecim dzieci w autochodzikach słuchały instruktarzu Pani Policjantki jak należy bezpiecznie poruszać się po jezdni, aby nie doszło do kolizji. Na zdjęciu czwartym dzieci jako piesi przechodzą przez ulicę na zielonym świetle. Na zdjęciu piątym i szóstym pracują przy stolikach, kolorują sygnalizator świetlny. Zdjęcie siódme i ósme przedstawia policjantki i dzieci z grupy II w trakcie omawiania najważniejszych zasad ruchu drogowego. Pozostałe cztery zdjęcia wykonane zostały dzieciom podczas zabaw z wykorzystaniem autochodzików.