Dnia 19 października dzieci z grupy czwartej udały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni, której właścicielami są rodzice Julii P. Dzięki uprzejmości Państwa P. przedszkolaki miały możliwość odwiedzić zakład pracy. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zrozumiały, że chleb jest wytworem pracy wielu ludzi, którą należy szanować. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza min. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, ruchome regały na upieczony chleb. Największe wrażenie wywarł na dzieciach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat wypieków sprawił, że dzieci poczuły się głodne i po powrocie do przedszkola z wielkim apetytem zjadły przepyszne pączki, specjalnie dla nich upieczone.

Wszystkie dzieci wraz ze swoimi Paniami składają serdeczne podziękowania dla właścicieli oraz wszystkich pracowników piekarni za okazaną gościnność, ogromne zaangażowanie i miłą atmosferę.

Przygotowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach ukazane są pomieszczenia, które dzieci zwiedzają w piekarni. Widać maszyny i urządzenia do kręcenia ciasta, piec do wypieku pieczywa oraz stolnice wysypane mąką. Na stołach leżą przygotowane do wypieku rogaliki. Na ostatnim zdjęciu dzieci otrzymują w prezencie po pączku.