21 października dzieci z grupy piątej wybrały się na wycieczkę do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Odbyły zajęcia w Pawilonie Edukacyjnym, gdzie pod czujnym okiem pani Ewy Moroz- Keczyńskiej poznały historię, życie i zwyczaje żubrów. W interaktywnej sali edukacyjnej sześciolatki zapoznały się z budową żubra; rolą tych zwierząt w środowisku oraz miejscem występowania na świecie. Pani Ewa wyświetliła dzieciom film przyrodniczy opowiadający o pracy leśników i mikrobiologów a następnie zaprosiła dzieci do korzystania z gier, quizów i ciekawostek technologicznych. Następnie przedszkolaki udały się na zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Miały okazję zobaczyć konie polskie, sarny, jelenie, rysia, łosia, dziki i oczywiście żubry i żubronie. Żubry podeszły bardzo blisko i dzieci mogły je dokładnie obejrzeć. To sprawiło im największą radość. Na koniec dzieci pożegnały się z pracownikami BPN śpiewając im Sto Lat z okazji stulecia Parku Narodowego. Serdecznie dziękujemy pracownikom Białowieskiego Parku Narodowego za tak ciekawe zajęcia i wycieczkę, gadżety a przede wszystkim miłe przyjęcie.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Pierwszych jedenaście zdjęć ukazuje dzieci uczestniczące w zajęciach na terenie Pawilonu Edukacyjnego przy Rezerwacie Pokazowym Żubra. Pozostałe zdjęcia przestawiają dzieci zwiedzające Rezerwat Pokazowy Żubrów. Dzieci podziwiają żubry chodzące blisko przy siatce. Na dwóch ostatnich zdjęciach dzieci pozują zbiorowo przy bramie do Rezerwatu.