DRODZY RODZICE

Zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF – akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku. Zapraszamy do niesamowitej przygody przedszkolaków oraz rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.

Kluczowym momentem projektu jest szycie charytatywnych, szmacianych laleczek według szablonu, który Państwo otrzymacie od nauczycielek grup. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, ubiorą ją i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, a także nadadzą imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Tu pozostaje pole dla kreatywności dzieci, a także osób im pomagających. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii?

Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności w dotychczasowe edycje projektu „Wszystkie Kolory Świata” udało się pozyskać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci!

W 2015 r. nasze przedszkole uczestniczyło w projekcie, na który przygotowano 46 uroczych i jedynych w swoim rodzaju szmacianych laleczek. Wykazaliśmy, że jesteśmy społecznością przedszkolną z „Wielkim Sercem”.

Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska

Każda placówka biorąca udział w projekcie będzie mogła przystąpić do Konkursu na „najbardziej oryginalną laleczkę”. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasador Dobrej Woli UNICEF dla zwycięskiej placówki.

Wyboru laleczki reprezentującej naszą placówkę w konkursie dokona powołana w przedszkolu komisja.

Przed świętami w holu budynku na ulicy Mikołaja Reja 2 zorganizowany będzie Dzień Wszystkich Kolorów Świata – podczas którego odbędzie się prezentacja laleczek. Następnie podczas Kiermaszu Laleczek chętni rodzice, dziadkowie oraz pracownicy przedszkola będą mogli wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę. Umożliwi ona zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Na wykonane przez dzieci i Państwa laleczki czekamy do 15 grudnia!

Plakat_wszystkie_kolory_swiata

Prezentacja-projektu-Wszystkie-Kolory-Swiata