Dzieci z grupy piątek odbyły wycieczkę do Zakładu Fotograficznego Foto Studio. Pan fotograf opowiedział o historii fotografii, przedstawił stare sprzęty, opowiedział o sposobach ich obsługi. Pokazał dzieciom wiele starych fotografii, w tym zdjęcia skadrowane na płótno jako obraz. Na zapleczu, przedszkolaki miały okazję obejrzeć tła fotograficzne, lampy świetlne oraz zapozować do wspólnego zdjęcia. Pan fotograf pokazał także współczesne sposoby powstawania zdjęć przy pomocy komputera; grafiki komputerowej i drukarki laserowej. Serdecznie dziękujemy panu Zbyszkowi Dz. za obejrzenie całego studio fotograficznego i ciekawą lekcję historii.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych sześciu zdjęciach dzieci stoją ustawione w półkolu, pan fotograf opowiada o historii fotografii. Kolejne siedem zdjęć prezentuje studio fotograficzne, gdzie są wykonywane zdjęcia dla klientów. Dzieci oglądają tła, oświetlenie, pozują do wspólnego zdjęcia. Na kolejnych czterech zdjęciach, dzieci zaglądają za ladę, gdzie znajduje się miejsce pracy fotografa, który poprawia komputerowo jakość zdjęć i drukuje gotowe fotografie. Ostatnie trzy zdjęcia prezentują dzieci ustawione przed Zakładem Fotograficznym.