Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to szczególne święto dzieci na całym świecie.  Jednoczą się one i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w grupie czwartej rozpoczęły się prezentacją multimedialną, dzięki której przedszkolaki poznały swoje prawa i problemy dzieci na świecie. Następnie dzieci ubrane na niebiesko z paskami niebieskiej bibuły odbyły pogadankę na temat ,, Z czym kojarzy ci się dzieciństwo’’. Kolejnym etapem były różnorodne zabawy ruchowe. Impreza uwieńczona została wykonaniem plakatu – odbijanka niebieskich rąk.  Następnie  dzieci przystąpiły do swobodnej zabawy, do której mają prawo.

Przygotowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia napis: Dzień Praw Dziecka. Kolejne pięć zdjęć ukazuje dzieci siedzące na krzesełkach i oglądające prezentację multimedialną. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i omawiają plakat przedstawiający prawa dziecka. Na następnych zdjęciach dzieci odbijają swoje dłonie na arkuszu białego papieru i prezentują powstałą pracę. Tańczą z niebieskimi paskami bibuły w rytm muzyki. Biorą udział w zabawach ruchowych przechodząc po ławce gimnastycznej. Dwa przedostatnie zdjęcia prezentują zabawy dzieci w sali. Na ostatnim zdjęciu dwie dziewczynki stoją przy tablicy.