Dzieci z grupy dziewiątej naszego przedszkola bardzo lubią naukę języka angielskiego, a ponadto świetnie im ona idzie – dlatego w okresie świątecznym miały okazję uczestniczyć w dniu tematycznym „Święta Bożego Narodzenia z językiem angielskim!”.

Na początku dzieciaki miały za zadanie wyciąć sylwety postaci z papieru: bałwanka, renifera bądź Św. Mikołaja. Z sylwet tych następnie zrobiły małe pacynki na ręce, z których skorzystały potem podczas inscenizacji piosenki „Hello, reindeer!”.

Po piosence dzieci usiadły w kółeczku i posłuchały o tradycjach świątecznych w Wielkiej Brytanii – m.in. o świątecznym przemówieniu Królowej, tradycyjnym jedzeniu podczas Świąt, a także o ‘Christmas crackers’ . Owe Christmas crackers – a więc kartonowe rolki w kolorowym papierze przypominające duże cukierki, trzaskające przy otwieraniu i wypełnionej małymi upominkami – wzbudziły najwięcej zainteresowania. Dzieci miały szansę zobaczyć jak one wyglądają na żywo. Każde dziecko otrzymało swój egzemplarz i zabrało się szybko do rozrywania. Tradycyjne Christmas crackers zawierają zazwyczaj papierową koronę, niewielki upominek oraz karteczkę z żartem. Nasze wersje miały w sobie confetti, balony i naklejki.

Podczas naszego dnia tematycznego dużo się działo: śpiewaliśmy ulubione świąteczne piosenki – wesołą i żywą „We Wish You a Merry Christmas” oraz spokojną i rozczulającą „Little Snowflake”. Bawiliśmy się również w dopasowywanie nosa Rudolfowi – do obrazka renifera Rudolfa dzieci musiały z zawiązanymi oczami dopasować jego czerwony nos. Nos co prawda często lądował na czole lub rogu Rudolfa, ale wtedy właśnie było najwięcej śmiechu na Sali.

Na koniec dzieci udekorowały rysunkowe choinki bombkami zrobionymi z małych naklejek-diamencików. Wykonane sylwety, prace i upominki dzieci zabrały na koniec dnia do swoich domów.

Przygotowała: Anna Kojło

Opis zdjęć:

Zdjęcia od 1 do 8: przedszkolaki przygotowują sylwety bałwanków, reniferów i Św. Mikołajów

Zdjęcie 9: dzieci śpiewają piosenkę „We Wish You a Merry Chrstmas”

Zdjęcia od 10 do 19: dzieci rozrywają swoje Christmas crackers i sprawdzają ich zawartość

Zdjęcie 20: dzieci bawią się w dopasowywanie nosa Rudolfowi z zamkniętymi oczami