Nie jest tajemnicą, że prawie wszystkie dzieci lubią taniec, zabawę, wcielanie
i przebieranie się za ulubionych bohaterów książek i bajek. 13 stycznia przedszkolaki z grupy drugiej miały okazję urzeczywistnić swoje dziecięce marzenia i wejść w rolę ulubionej postaci. Tematem przewodnim balu karnawałowego było poszukiwanie Olafa z Krainy Lodu. Podczas balu wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych i popularnych utworów, uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach. Dzieci w trakcie uroczystości przeniosły się w świat bajki i przygód Olafa zaginionego bałwana. Aby go odnaleźć dzieci brały udział w zabawach ruchowych „Lodowe figury”, „Przejście po krach”, „Lodowe sople” i licznych zabawach tanecznych. Przedszkolaki w trakcie zabawy „Zgadywanki” podejmowały próby rozpoznawania przedmiotów i smaków z zamkniętymi oczami. Poszukiwania zakończyły się sukcesem i dzieci odnalazły zaginionego przyjaciela, wyraziły swoją radość bawiąc się chustą animacyjną, na której później dały upust fantazji i rysowały śnieżynki i bałwanki. Jak na szaleństwo karnawałowe przystało dzieci były pięknie przebrane. Na balu zdecydowanie dominowały księżniczki, wróżki i super bohaterowie, ale nie zabrakło również strażaka, policjantów, smoka, elfa i piratów. Dzieci bawiły się wspaniale, Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Przygotowały: K. Łysakowska, K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach widać dzieci w trakcie zabaw muzyczno– tanecznych. Szóste zdjęcie ukazuje przedszkolaki słuchające krótkiego opowiadania nauczyciela. Cztery kolejne zdjęcia wykonane zostały dzieciom podczas zabawy równoważnej – przejście po krach. Na trzech następnych zdjęciach widać dzieci podczas z zabawy ruchowo – naśladowczej. Zdjęcie czternaste i piętnaste wykonane zostało w trakcie zabawy wielozmysłowej. Kolejne cztery zdjęcia ukazują dzieci podczas zabawy tanecznej w kole. Sześć następnych zdjęć wykonano dzieciom podczas zabaw z balonami. Cztery ostatnie zdjęcia poświęcone są zabawie z wykorzystaniem chusty animacyjnej do rysowania.