Dzień Bezpiecznego Internetu na stałe został wpisany w kalendarz wydarzeń przedszkolnych po to by propagować działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych. 8 lutego w grupie drugiej odbyły się zajęcia wprowadzające dzieci do bezpiecznego korzystania z Internetu. Czterolatki uczestniczyły w zabawie „Internetowa sieć” dzięki której dowiedziały się, że Internet to możliwość łączenia między użytkownikami. Przedszkolaki opowiadały na podstawie swoich doświadczeń za pomocą jakich urządzeń można korzystać z Internetu oraz co można robić z jego wykorzystaniem. Dzięki tym zajęciom dowiedziały się, że Internet można wykorzystywać na wiele sposobów: dla rozrywki, nauki i pracy jak również, że z komputera, tabletu czy smartfonu nie powinny korzystać dłużej niż 45 minut dziennie i zawsze w obecności rodzica.

Przygotowała: K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dwóch zdjęciach widać siedzące dzieci połączone siecią, na czterech kolejnych zdjęciach widoczne są dzieci wskazujące narzędzia za pomocą których można korzystać z Internetu. Dwa ostatnie zdjęcia wykonane zostały dzieciom podczas zabawy ruchowej „Roboty”.