24 lutego odbyły się zajęcia pokazowe dla nauczycieli. Sześciolatki ćwiczyły umiejętności matematyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych, maty Drzewo i zestawu do kodowania. Bez problemu rozpoznawały i nazywały kształty.  Potrafiły także rozpoznać inne figury jak sześciokąty i wyróżniać je spośród innych figur płaskich. Na macie do kodowania układały kartoniki z zakodowanym wzorem i potrafiły go odkodować. Tworzyły tor przeszkód z przestrzennych figur geometrycznych. Dorysowywały do wybranej figury wymyślone elementy. Celem tych zajęć było nabieranie większej świadomości w określaniu własności przedmiotów: kształt, wielkość, grubość, kolor.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach dzieci wybierają figury i opisują ich właściwości. Następnie tworzą tor przeszkód z przestrzennych figur geometrycznych i pokonują go. Na kolejnych sześciu zdjęciach dzieci układają figury na macie do kodowania według ustalonego kodu. Ostatnie zdjęcia przestawiają dzieci tworzące rysunek do konkretnej figury.