Sześciolatki z grupy piątej wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 3. Zabrały ze sobą troje dzieci z grupy dziewiątej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z budynkiem szkoły; przezwyciężenie strachu przed rychłą zmianą otoczenia i nowym wyzwaniem jakim jest pójście do klasy pierwszej. Dzieci zostały mile powitane przez panią Dyrektor i nauczycielkę klasy trzeciej. Obie panie zabrały dzieci na górę, gdzie znajdowała się sala klasy trzeciej. Tam uczniowie przygotowali dla przedszkolaków wiele ciekawych zabaw. Dzieci odgadywały zagadki, układały puzzle, liczyły i tworzyły działania, brały udział w ćwiczeniach oddechowych i zajęciach plastycznych, podczas których tworzyły bociana na patyku. W zamian sześciolatki zaśpiewały piosenkę, powiedziały wiersz o dniach tygodnia i wręczyły pani Dyrektor laurkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Hajnówce za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci jadą autobusem MPK do szkoły. Na drugim zdjęciu pani Sylwia pokazuje dzieciom książki do klasy pierwszej. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci układają papierowe puzzle. Następnie biorą udział w ćwiczeniach matematycznych: przeliczają kwiatki i układają działania. Podczas przerywnika ruchowego: kucają, powoli wstają i unoszą ręce do góry. Na kolejnych zdjęciach dzieci wykonują bociany. Następne fotografie przedstawiają sześciolatki ustawione w półkolu na korytarzu szkoły: dzieci śpiewają piosenkę, recytują wiersz. Ostatnie zdjęcie przedstawia dziewczynkę wręczającą pani Dyrektor laurkę z podziękowaniami.