Pięciolatki z grupy ósmej,  spotkały się w przedszkolu z leśnikiem z Nadleśnictwa Browsk, współpracującego od lat z naszą placówką, z Panem Marcinem Kliszcz. Zajęcia edukacyjne odbyły się  w związku z obchodami Światowego Dnia Dzikiej Przyrody, który przypada 3 marca. Pan leśnik opowiadał dzieciom o dzikich mieszkańcach Puszczy Białowieskiej, zwierzętach, ptakach i roślinach, demonstrował odgłosy wydawane przez ptaki. Dzieci miały możliwość bliższego zapoznania z interaktywnymi modelami: sikorki bogatki, kosa, dzięcioła, sikorki modrej. Leśnik przedstawiał także piękno i bogactwo kolorów dzikiej przyrody w naszym otoczeniu przyrodniczym. Dzieci miały więc okazję poszerzyć słownictwo i wiedzę przyrodniczą, rozbudzać własną ciekawość poznawczą. Wykazały się dobrym poziomem pamięci wzrokowo-słuchowej podczas zabawy w ,, Kolory przyrody’’. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za kolejną porcję wiedzy przyrodniczo –ekologicznej.

Przygotowała: Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcia przedstawiają leśnika siedzącego na piankowej macie, wraz z dziećmi i prezentującego ubarwienie sikorki bogatki oraz odgłosów przez nią wydawanych. Dalej widać leśnika prezentującego plansze przedstawiające dzika, bociana, żabę , pierwsze wiosenne kwiaty, borsuka, jeża oraz interaktywne modele ptaków. Kolejne zdjęcia prezentują dzieci podczas zabawy ruchowej ,, Kolory przyrody’’. Na ostatnich widać przedszkolaki żegnające się z pacynką borsuka i pozujące z leśnikiem do pamiątkowego zdjęcia.