Przedszkolaki z grupy dziewiątej uwielbiają naturę i przebywanie na świeżym powietrzu. Z okazji Dnia Dzikiej Przyrody, który przypada trzeciego marca, w rocznicę podpisania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES), dzieci postanowiły dowiedzieć się więcej o dzikiej przyrodzie wokół nas.  Spotkanie z naszym ekspertem p. Agnieszką Laskowską-Ginszt odbyło się 9 marca ponieważ zostaliśmy poinformowani, że w tym czasie najlepiej będzie obserwować budzącą się do życia przyrodę. P. Agnieszka przyniosła ze sobą kilka rodzajów gałązek, na których dzieci mogły zobaczyć pączki liści różnych gatunków drzew. Dzieci przeprowadziły dokładne badania przyniesionych gałązek –oglądały je i dotykiem poznawały ich właściwości. Pod koniec zajęć przedszkolaki wiedziały dużo więcej o tym jak natura wita wiosnę i budzi się po zimowym uśpieniu. Dzieci wybrały się również na spacer po okolicy i razem szukały oznak zbliżającej się wiosny.

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis zdjęć: Zdjęcia 1-12: Pani Agnieszka pokazuje dzieciom gałązki z różnych drzew, dzieci siedzą w kółeczku na matach, słuchają i oglądają różne gałązkiZdjęcie 13: Dzieci w podziękowaniu za zajęcia dają Pani Agnieszce bukiet kwiatów.Zdjęcie  14: Pani Agnieszka i dzieci z grupy dziewiątej pozują do wspólnego zdjęcia. Zdjęcia 15-18: Dzieci spacerują po okolicy i szukają oznak przyrody budzącej się do życia.