1 kwietnia to nie tylko uwielbiany przez dzieci Prima Aprilis, ale również Dzień Ptaków.  Z tej okazji oraz z powodu zbliżającej się wiosny grupa dziewiąta postanowiła dowiedzieć się więcej na ich temat podczas zajęć z pracownikiem Nadleśnictwa Hajnówka Panią Agnieszką Laskowską-Ginszt. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się m.in. o zakładaniu i odnowie gniazd, wychowywaniu młodych, o tym czym są karmione przez rodziców, skąd ptaki wracają z zimowej podróży, a także o znaczeniu ich śpiewu na wiosnę. Pomocne w nauce były prezentacja multimedialna, eksponaty okazów zwierząt i ptaków oraz makiety ptaków. Po spotkaniu dzieci podekscytowane jeszcze długo rozmawiały o ptakach i ich rytuałach.

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis zdjęć: Na zdjęciach od 1 do 17 są dzieci z grupy dziewiątej siedzące wokół stołu w sali edukacyjnej w Nadleśnictwie, w tle widać prezentację multimedialną nt. ptaków. Pani Agnieszka pokazuje dzieciom wypchany okaz sowy, które dzieci oglądają z bliska i dotykają. Na zdjęciach od 18 do 22 dzieci pozują w Sali, za nimi widać wypchane okazy borsuka i łabędzia. Na zdjęciach od 23 do 25 dzieci są z Panią Agnieszką na dworze i oglądają makiety ptaków zawieszone na ścianie budynku.