W kwietniu dzieci z grupy piątej gościły u siebie panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Hajnówce. Temat spotkania dotyczył prawidłowego żywienia, przestrzegania zasad zawartych w Piramidzie Żywienia, unikania niezdrowej żywności. Panie z Sanepidu posiłkując się prezentacją multimedialną przybliżyły dzieciom 10 zasad zdrowego stylu życia, przestrzegły przed wysoką zawartością cukru w wybranych produktach i napojach. Zachęcały do prowadzenia zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Dzieci miały okazję porównać zawartość cukru w sokach, napojach w puszkach i coca coli. Zauważyły, że woda nie posiada cukru i jest najzdrowszym napojem. Samodzielnie wykonały grzechotki wsypując cukier do pustego plastikowego jajeczka, ćwicząc przy okazji umiejętność precyzyjnych ruchów. Serdecznie dziękujemy zaproszonym paniom za ciekawe i pouczające spotkanie.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech zdjęciach pani z Sanepidu rozdaje dzieciom ilustracje przedstawiające Piramidę Żywienia. Następnie sześciolatki oglądają prezentację multimedialną. Na kolejnych zdjęciach pani pokazuje dzieciom butelkę, w której znajduje się cukier; tłumaczy dzieciom, że tyle cukru zawierają napoje słodzone. Następnie dzieci wykonują zadanie rysunkowe dopasowując wybrane produkty do odpowiednich kół. Na kolejnym zdjęciu dziewczynka z chłopcem wręczają zaproszonym gościom laurkę i dziękują za ciekawe spotkanie. Następnie dzieci wsypują do plastikowego jajeczka po Kinder Niespodziance- cukier, zamykają pojemnik i dekorują grzechotkę według własnego pomysłu.