Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopolskimi a także rozwijając poczucie przynależności narodowej w dniu 2 maja pięcio i sześciolatki zaopatrzone w biało – czerwone chorągiewki oraz własnoręcznie wykonane kotyliony udały się pod siedzibę Urzędu Miasta Hajnówka na uroczyste obchody tego święta. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego z powagą,  w postawie na baczność. Następnie nastąpiło wciągnięcie Flagi Państwowej na maszt. Uczestnikami tego wydarzenia były władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych, mieszkańcy naszego miasta oraz przedszkolaki. Pan Burmistrz serdecznie podziękował wszystkim a przede wszystkim najmłodszym patriotom za rozumienie znaczenia i odczuwania szacunku do symboli narodowych oraz propagowanie postaw patriotycznych. Uroczystość  zakończona została pochodem dzieci z chorągiewkami ulicami miasta.

Opracowała: Joanna Suchodoła, Anna Sacharczuk, Krystyna Kojło, Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dwóch zdjęciach widać jak dzieci stoją przed przedszkolem trzymając w rękach flagi biało- czerwone. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci idą w kierunku Urzędu Miasta Hajnówka. Na pozostałych zdjęciach widać dzieci biorące udział w uroczystych obchodach Dnia Flagi. Wszystkie grupy stoją na placu przed Urzędem Miasta Hajnówka, pan Burmistrz wygłasza przemówienie, flaga Polski zostaje wciągnięta na maszt.