4 dzień maja był dniem niezwykle uroczystym w budynku Przedszkola przy ulicy Armii Krajowej. Sześciolatki z grupy dziewiątej przygotowały przepiękną i bardzo wzruszającą uroczystość upamiętniającą rocznicę uchwalenia konstytucji 3-go maja. Ubrane w biało-czerwone eleganckie stroje, z kokardami narodowymi  przypiętymi do ubrań, przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny.  Zaśpiewały pieśni i piosenki o Polsce, wyrecytowały patriotyczne wiersze, a także odśpiewały hymn państwowy. Starszaki przedstawiły w prosty sposób historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, utrwaliły wiadomości z zakresu wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

Na publice zasiadły młodsze dzieci z grup VI, VII i VIII, które razem z nauczycielami i dyrekcją przedszkola obejrzały z uwagą przygotowany przez sześciolatki występ.

Opinie były jednogłośnie: występ był wielkim sukcesem, a jednocześnie cenną lekcją dla dzieci z przedszkola, upamiętniającą to podniosłe wydarzenie z historii naszego kraju.

Przygotowały: Krystyna Kojło, Renata Bartoszewicz

Zdjęcia wykonała logopeda p. Katarzyna Łysakowska. Dziękujemy!

Opis zdjęć:

Na zdjęciach 1-2 są dzieci z grup VI, VII i VIII wraz z nauczycielkami oraz dyrekcją czekające na rozpoczęcie uroczystości.

Na zdjęciach  3-10 widać dzieci z grupy IX stojące w biało-czerwonych strojach z kokardami narodowymi podczas prezentacji programu artystycznego.

Na zdjęciach 11-12 dzieci z grup VI, VII i VIII wraz z nauczycielkami oraz dyrekcją oglądają uroczystość.

Na zdjęciach 13-14 wszyscy zgromadzeni stoją na baczność i śpiewają hymn narodowy.

Na zdjęciach 15-21 widać kontynuację programu artystycznego w wykonaniu dzieci z grupy IX

Na zdjęciu 22 p. dyrektor Małgorzata Saadoon oraz p. wicedyrektor Mirosława Maciuka odczytują wiersze patriotyczne, a na 23 p. dyrektor składa podziękowania grupie IX za udział w uroczystościach 3-majowych i przygotowaną uroczystość.

Na zdjęciach 24-25 dzieci z grupy IX, dyrekcja przedszkola oraz nauczycielki z grupy IX pozują do wspólnego zdjęcia po uroczystości.