Dzieci z grupy pierwszej miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz z produkcją miodu. Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji  , ciekawostek z życia pszczół.  W trakcie opowiadania  poznały fascynujący świat tych  owadów. Dowiedziały się ile kwiatów  muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czego uczą się w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza i przymierzyć kapelusz pszczelarza oraz zobaczyć z bliska jak wygląda pyłek kwiatowy zebrany przez pszczoły plaster wosku  z miodem.  Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie  najmłodszym, jak ważne  jest  istnienie pszczół dla ludzi.

Opracowała: B. Dmitruk

Opis do zdjęć:

Na zdjęciu 1 i 2 dzieci słuchają opowiadania pszczelarza.

Na zdjęciu 3, 4, 5,6 i 7 dzieci przymierzają kapelusz pszczelarza.

Na zdjęciu 8,9 i 10   dzieci oglądają plaster wosku z miodem.