30. czerwca odbyło się w przedszkolu spotkanie z wolontariuszem ze Schroniska Ciapek. Dzieci obejrzały prezentację zdjęć, na których były psy- podopieczni schroniska czekający na adopcję. Pani Ula opowiedziała ciekawostki z życia tych biednych stworzeń, jak znalazły się w schronisku, co lubią robić i jak się zachowują na co dzień. Dzieci poznały ich imiona i przyzwyczajenia, podarowały zbieraną od tygodnia karmę, wręczyły laurki i życzyły wszystkim psom, aby znalazły swój wymarzony dom. Nauczycielki przestrzegły jeszcze dzieci, przed tym, aby przed wyjazdem na wakacje znalazły opiekunów do swych domowych pupilów i nigdy nie zostawiały zwierząt samych sobie bez opieki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i pomogły znieść worki z karmą na dół do samochodu, gdzie pani Ula zapakowała wszystko i zawiozła do schroniska.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Kiprianiuk, A. Sacharczuk, A. Lipczyńska, N. Zarecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych zdjęciach dzieci ze wszystkich grup budynku głównego siedzą na dywanie i oglądają prezentację przedstawiającą psy mieszkające w schronisku Ciapek. Następnie wybrane dziewczynki wręczają laurki i dziękują za spotkanie. Na jedenastej fotografii wszyscy pozują do wspólnego zdjęcia. Następnie tę samą prezentację oglądają grupy z budynku filii i również pozują do pamiątkowego zdjęcia. Na ostatnich zdjęciach pani Ula ładuje do samochodu zebraną przez dzieci karmę dla psów.