Podczas dwutygodniowego pobytu w wakacyjnej grupie czwartej dzieci miały okazję do zaspakajania własnych potrzeb, rozwijania swoich zainteresowań. Tematem wszystkich działań w tym okresie było zdobywanie wiedzy, dotyczącej ochrony środowiska. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań z twórczości Tomasza Samojlika, chętnie opisywały plansze i tworzyły historyjki obrazkowe ,które ukazywały właściwe i negatywne postępowania człowieka w stosunku do najbliższego otoczenia. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastyczno-konstrukcyjnych, matematycznych a także zabawach i zajęciach ruchowo-muzycznych. Poznały wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej.

Przygotowały: Ewa A., Renata B.

Opis galerii zdjęć: Na czterech pierwszych zdjęciach nauczycielka stoi z dzieckiem przed tablicą tematyczną. Następnie dzieci rysują, wycinają i przyklejają elementy na kartkę a potem przyczepiają wykonane prace na tablicę magnetyczną. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci układające drewniane elementy według określonego kodu graficznego i wzajemnie sprawdzają prawidłowość ułożenia figur. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się przy stoliku oraz na dywanie. Następnie nauczycielka czyta dzieciom opowiadanie, do którego dzieci układają improwizację muzyczną a następnie wykonują pracę plastyczną. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci przeglądające książki Tomasza Samojlika.