Trzylatki z grupy pierwszej mają już pierwsze dni adaptacji za sobą. Po trudnych rozstaniach z rodzicami nastał czas zabaw i zawiązywania pierwszych znajomości. Dzieci uczą się siedzenia w kółeczku, reagowania na swoje imię przez podniesienie ręki. Na pierwszych zajęciach maluchy poznawały salę przedszkolną, rozmieszczenie kącików zabaw. Przyzwyczajały się do przedszkolnego rozkładu dnia. Wychodziły na plac przedszkolny korzystając z węża spacerowego i bawiły się na urządzeniach terenowych. Brały udział w zabawach rytmicznych i matematycznych. Rozpoznawały kolory i śpiewały pierwsze piosenki.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci siedzą przy stoliku i układają puzzle, dopasowują obrazki. Na dwóch kolejnych zdjęciach dzieci na dywanie bawią się klockami. Na następnym zdjęciu dzieci siedzą na dywanie i rozmawiają na temat ilustracji zawieszonych na tablicy tematycznej. Dwa kolejne zdjęcia przedstawiają naukę chodzenia parami z wykorzystaniem węża spacerowego. Dziewięć kolejnych fotografii przedstawia zabawy dzieci na placu przedszkolnym. Następnie dzieci tańczą w kole i uczą się pierwszej piosenki. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i trzymające kolorowe koła. Dzieci rozpoznają kolory i układają koła według kolorów. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają zabawy dzieci na placu przedszkolnym.