Rozpoczynając nowy rok w przedszkolu warto przypomnieć sobie zasady, dzięki którym droga do przedszkola będzie bezpieczna. Pięcio- i czterolatkom z grupy III pomogły w tym Panie Policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce. Teoretyczna część zajęć odbyła się w sali, a praktyczna – na ulicach niedaleko przedszkola.

Serdeczne podziękowania kierujemy do st. asp. Barbary Sawieni i sierż. szt. Pauliny Pawluczuk – Kośko, które w bardzo interesujący sposób przekazały grupie tak ważną wiedzę, a na zakończenie spotkania wręczyły dzieciom kolorowanki dotyczące zasad ruchu drogowego.

Przygotowały nauczycielki grupy III: Zofia Kajdewicz, Kinga Litwiniec – Burnecka

Opis zdjęć: Na zdjęciu pierwszym, drugim i trzecim widać grupę podczas prewencyjnych zajęć edukacyjnych w sali przedszkolnej. Zdjęcia od czwartego do dziewiątego przedstawiają grupę w trakcie praktycznej części zajęć: podczas przejścia przez jezdnię i spaceru ulicami miasta z przedstawicielkami Policji. Na zdjęciu dziesiątym i jedenastym widać grupę na przystanku autobusowym: dzieci uczą się bezpiecznego wsiadania do pojazdu MPK. Na dwóch ostatnich zdjęciach dzieci kolorują kolorowanki otrzymane od Pań Policjantek.