Grupa druga ma za sobą pierwszy z dwóch tygodni realizowania bloku tematycznego „Dary sadu i ogrodu”. Dzieci aktywnie włączyły się w poznawanie warzyw i owoców, między innymi poprzez współtworzenie kącika przyrodniczego. Przyniesione dary przed umieszczeniem w kąciku były oglądane, omawiane i wskazywane na gazetce tematycznej. Marchewka dodatkowo została schrupana, dostarczając przedszkolakom porcji witamin. Jednego owocu nie udało się odnaleźć na gazetce; była to pomarańcza. Stanowiło to świetny punkt wyjścia do rozmowy na temat różnic między owocami rodzimymi a egzotycznymi. Dzieci udały się również na spacer szlakiem jabłonek rosnących na placu przedszkolnym. Szczególne wrażenie wywarło na nich drzewo, które w tym sezonie tak obrodziło w owoce, że aż nie wytrzymało ich ciężaru.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci z grupy drugiej pozujące wspólnie z przyniesionymi owocami i warzywami. Na drugim zdjęciu widać dziewczynkę prezentującą grupie przyniesioną przez siebie dynię, dającą koleżankom i kolegom możliwość poznania jej zmysłem dotyku. Kolejne dziewięć zdjęć przedstawia dzieci wskazujące na gazetce tematycznej przyniesione przez siebie dary. Na dwunastym zdjęciu widać chłopca pozującego z pomarańczą. Trzynaste zdjęcie ukazuje stworzony wspólnie kącik przyrodniczy. Na zdjęciu czternastym i piętnastym widać dzieci częstujące się kawałkami marchewki. Trzy ostatnie zdjęcia ukazują dzieci podziwiające jabłoń rosnącą na placu przedszkolnym.