W piątek 16 września dzieci z grupy piątej wybrały się do pobliskiej Politechniki Białostockiej  na ,,mini wystawę grzybów’’. Organizatorami wystawy były pracownice Białowieskiego Parku Narodowego. Dzieci zapoznały się z wyglądem i budową grzybów. Były okazy zarówno sztuczne, jak i naturalne. W kąciakach tematycznych można było obejrzeć dokładnie kształty owocników, ocenić barwę grzybów, sprawdzić, jak nietypowy mają zapach oraz bardzo ważne przyjrzeć się dokładnie gatunkom jadalnym i trującym. Miały możliwość obejrzenia przez mikroskop wybrane gatunki , poznały budowę i przeznaczenie mikroskopu. Na zakończenie otrzymały ,,matematyczne grzybowe’’ karty pracy oraz drewniane zakładki do książek w kształcie grzybów. Podczas wyjścia dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku. Wystawa była doskonałą lekcją edukacji, pozwoliła przedszkolakom na zdobycie wiedzy o grzybach. W imieniu dzieci i nauczycielek składamy serdeczne podziękowania Pani Asi Bober za bardzo ciekawą i wyczerpującą prelekcję oraz profesjonalne podejście do naszych pociech.

Opracowały: Joanna Suchodoła, Ewa Anchimiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dziewięciu zdjęciach dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądają ekspozycję i słuchają ciekawostek na temat grzybów. Na kolejnych czterech poznają zapachy, tworzą rysunki na specjalnych gatunkach grzybów. Następnie dzieci oglądają przez mikroskop kubecznika pospolitego i pozują do pamiątkowego zdjęcia wraz z Paniami prowadzącymi.  Ostatnie zdjęcie przedstawia chłopców, którzy dają przykład, jak prawidłowo poruszamy się po chodniku.