Trzylatki z grupy pierwszej realizowały blok tematyczny o jesiennej pogodzie. Poznały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla tej pory roku. Rozpoznawały ubrania i wybierały te, które nadają się na jesienny spacer. Poznały piosenkę o deszczyku, którą inscenizowały ruchem wykorzystując parasole. Wykonały dwie prace plastyczne: „Dziecko w deszczu” techniką kalkografii i „Parasol”- malowanie papierowych talerzyków i przyklejanie gotowych elementów. Trzylatki uczyły się przy tym rozpoznawać figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt. Podczas zabaw matematycznych segregowały parasole ze względu na kolor. Pokazywały, w którym zbiorze jest najmniej, a w którym najwięcej elementów.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych siedmiu zdjęciach dzieci wybierają ubrania leżące na dywanie i argumentują swój wybór. Na dwóch kolejnych zdjęciach widać prace plastyczne dzieci ułożone na parapecie. Prace przedstawiają pomalowane farbą parasole i naklejone na nich ozdoby w kształcie figur geometrycznych. Kolejne osiem zdjęć przedstawia zabawy muzyczno- ruchowe dzieci z wykorzystaniem parasoli. Na czterech ostatnich zdjęciach dzieci segregują parasole i określają ich liczbę pojęciem: dużo- mało, mniej- więcej.