Przedszkolaki z grupy piątej w ramach realizacji bloku tematycznego o zdrowiu oraz projektu prozdrowotnego skierowanego do przedszkolaków ,,Zdrowo jem, więcej wiem’’ przygotowały pyszne kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowe. Wykorzystały ulubione owoce (winogrona, banany, pomarańcze, gruszki, jabłka, arbuz, kiwi). Dzieci podczas tygodniowej realizacji tematyki zdrowotnej poznały walory zdrowego odżywiania się na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu Po dokładnym umyciu owoców, rąk, założeniu fartuszków dzieci przystąpiły do pracy. Na stolikach były rozłożone wszystkie niezbędne produkty do przygotowania szaszłyków, Każde z dzieci miało nóż plastikowy, w celu zachowania zasad bezpieczeństwa  Przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce, następnie nadziewały je na wykałaczki. Nawet największe niejadki z apetytem  zjadły  swój ulubiony deser owocowy.

Opracowała: Joanna Suchodoła, Ewa Anchimiuk

Opis galerii zdjęć: Na pięciu pierwszych zdjęciach  przedszkolaki oglądają prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają czynności sanitarne – mycie rąk niezbędne do higienicznego przygotowania szaszłyków. Dwa kolejne zdjęcia prezentują ulubione owoce przyniesione przez dzieci. Kolejne czternaście zdjęć to samodzielne przygotowywanie szaszłyków owocowych –obieranie, krojenie, nadziewanie na wykałaczki. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci ze swoimi zdrowymi szaszłykami z wykorzystaniem ulubionych owoców. oraz ich degustację.