W związku z realizacją w grupie piątej i dziewiątej   prozdrowotnego projektu edukacyjnego ,,Zdrowo jem, więcej wiem” (kierowanego do sześciolatków i objętego honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP-Agaty Konhauser-Dudy) w dniu 18 listopada w budynku Filii spotkały się grupy starszaków. Dzieci uczestniczyły w turnieju o charakterze zdrowotnym. Głównym celem wspólnego spotkania było zgromadzenie i usystematyzowanie wiedzy o zdrowiu. Sześciolatki poprzez skonstruowaną grę planszową, zabawy muzyczne, ruchowe i słowne z wykorzystaniem wiersza Juliana Tuwima ,,Na straganie” zdobywały i utrwalały wiedzę o zdrowiu. Indywidualnie i zespołowo rozwiązywały zagadki, układały puzzle, inscenizowały wiersz, śpiewały piosenki. Na nudę nie było czasu. Oprócz wiedzy o zdrowiu bardzo ważne jest kształtowanie nawyków zdrowotnych i stosowanie ich w codziennym życiu. Dlatego też starszaki po zakończonej zabawie umyły ręce a następnie degustowały poczęstunek warzywno-owocowy, który zawierał chipsy marchewkowe, gruszki i jabłka. Całemu spotkaniu towarzyszył radosny nastrój, co jak najbardziej sprzyja naszemu zdrowiu!

Przygotowały: koordynator projektu- Barbara Markiewicz oraz nauczycielki grupy piątej i dziewiątej

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu nauczycielki grup witają dzieci i podają cel spotkania. Drugie zdjęcie ukazuje nauczycielki rozpoczynające zabawę muzyczną a następne-dzieci uczestniczące w tej zabawie. Czwarte i piąte zdjęcie dotyczy prezentacji haseł zdrowotnych, które przygotowały grupy. Na szóstym zdjęciu starszaki biorą udział w ,,burzy mózgu” i wypowiadają się na temat,, Będę zdrowy gdy…”.Kolejne-siódme zdjęcie ukazuje nauczycielki, które prezentują Piramidę Zdrowia. Na ósmym zdjęciu nauczycielka przeprowadza zabawę muzyczną. Dziewiąte zdjęcie ukazuje dzieci , które grupowo rozwiązują zagadki. Na kolejnym zdjęciu widzimy przygotowany zdrowy poczęstunek. Zdjęcie 11 i 12 dotyczy prezentacji elementów do inscenizacji utworu ,,Na straganie”. Na 13 zdjęciu nauczycielka czyta utwór Juliana Tuwima ,,Na straganie” a na 14 i 15 zdjęciu inna nauczycielką omawia zasady gry planszowej. Kolejne cztery zdjęcia ukazują dzieci uczestniczące w grze. Zdjęcie 20 i 21 przedstawia starszaków, które układają puzzle. Na kolejnym zdjęciu  dzieci piją wodę  a na dwóch następnych widzimy nauczycielki, które rozdają dzieciom poczęstunek. Zdjęcie 26 i 27 dotyczy degustacji owoców i warzyw. Ostatnie zdjęcie ukazuje wszystkich uczestników na tle gazetki.