W ostatnim okresie starszaki z grupy piątej były gospodarzami dwóch spotkań w przedszkolu. Najpierw odwiedzili nas Rodzice a następnie uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego wraz z nauczycielkami-panią Mirosławą Gawryluk i nauczycielem wspomagającym-panią Kingą Grebieszkow. Mali patrioci z grupy V z wielką powagą potraktowali te spotkania. Występując przed publicznością okazali swój szacunek dla Ojczyzny, dla tradycji obchodów Święta Niepodległości i dla symboli narodowych. W grupie sześciolatków tematyka patriotyczną była realizowana w okresie dwóch tygodni. Poprzez pogadanki, pracę z książką i ilustracją oraz projekcje filmów, dzieci gromadziły wiedzę a śpiew i działania plastyczne pozwoliły im na rozwój własnych zainteresowań.

Przygotowały: E. Anchimiuk, J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie ukazuje w szatni przybyłych uczniów, a następne -gości, którzy śpiewają hymn państwowy. Trzecie zdjęcie przedstawia chłopców podczas śpiewu pieśni patriotycznej. Zdjęcie czwarte ukazuje panią Kingę -nauczyciela wspomagającego wraz z dziećmi. Kolejne zdjęcie ukazuje dziewczynki z różami podczas śpiewu pieśni ,,Rozkwitały pąki białych róż”. Na szóstym zdjęciu pani Asia przedstawia postać Józefa Piłsudskiego. Siódme zdjęcie ukazuje dzieci, które recytują wiersz o Polsce. Na kolejnym zdjęciu pani Ewa wraz z chłopcem dziękują gościom za przybycie a na następny -ten sam chłopiec częstuje uczniów biało-czerwonymi cukierkami. Dziesiąte zdjęcie ukazuje gości i przedszkolaków na tle biało-czerwone dekoracji. Dwa kolejne zdjęcia ukazują zgromadzonych rodziców a następne-dzieci śpiewające piosenkę. Na 14 zdjęciu wszyscy zgromadzeni oglądają film o Józefie Piłsudskim, na 15-dziewczynki śpiewają piosenkę a na 16 zdjęciu chłopcy recytują wiersz. Zdjęcie 17 ukazuje wszystkich zgromadzonych podczas śpiewania pieśni patriotycznej.Na18 zdjęciu nauczycielki rozdają dzieciom rekwizyty a na następnym zdjęciu widać dziewczynki recytujące wiersz. Ostatnie zdjęcia ukazują dzieci podczas zajęć o tematyce patriotycznej.