Dnia 21 listopada sześciolatki z grupy dziewiątej spotkały się z panią Justynką Iwaniuk – mamą naszego Łukaszka, która jest fizjoterapeutką. Pani Justynka zaprosiła nas do swojego gabinetu, gdzie prowadzi ćwiczenia z dziećmi. Na wstępie zapoznała dzieci ze specyfiką swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która poprzez ćwiczenia pomaga ludziom chorym wrócić do zdrowia. Szczególną uwagę zwróciła na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała podczas codziennych czynności, zwłaszcza przy siedzeniu przy stolikach. Pani Justynka przygotowała dzieciom szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych, które kształtują nasz organizm. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie ćwiczyły, doskonale przy tym się bawiąc. Po tak wyczerpujących ćwiczeniach każde dziecko otrzymało buteleczkę wody, aby uzupełnić „ubytek wody” w organizmie.

Serdecznie dziękujemy mamie Łukaszka za spotkanie. Było ono dla dzieci ciekawe i pouczające.

Nauczycielki grupy: Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcie pierwsze przedstawia grupę dzieci z fizjoterapeutką i nauczycielką przed wejściem do gabinetu rehabilitacji. Kolejne trzy zdjęcia ukazują dzieci siedzące na matach podczas pogadanki wygłaszanej przez fizjoterapeutkę. Na kolejnych dwóch zdjęciach widać fizjoterapeutkę, która demonstruje dzieciom prawidłową postawę ciała podczas siedzenia przy stoliku. Następne osiemnaście zdjęć prezentuje dzieci podczas ćwiczeń z panią fizjoterapeutką. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci wykonują masaż relaksacyjny. Ostatnie zdjęcie ukazuje grupę dzieci z panią fizjoterapeutką.