Pod koniec listopada nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Praw Dziecka oraz Andrzejki.

Prawa dziecka to bardzo ważny temat, a dzieci z grupy trzeciej chętnie wzięły udział w zajęciach i zabawach dotyczących tego zagadnienia. Uważnie słuchały wiersza o prawach dzieci i starały się aktywnie uczestniczyć w zajęciach, aby wzbogacić swoją wiedzę na temat praw dziecka.

Andrzejki dzieci rozpoczęły od wykonania gwiazdkowych opasek, które towarzyszyły im przez całe zajęcia. Przedszkolaki bawiły się świetnie zarówno podczas tradycyjnych zabaw andrzejkowych, jak też w trakcie zabaw badawczych. Chętnie losowały przedmioty, które miały kojarzyć się z ich przyszłymi zawodami i bardzo chętnie brały udział w zabawach badawczych i eksperymentach.

Przygotowały nauczycielki: Zofia Kajdewicz, Kinga Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Zdjęcie pierwsze przedstawia grupę przed zabawami andrzejkowymi. Zdjęcia od drugiego do jedenastego prezentują dzieci podczas zabaw andrzejkowych. Na zdjęciach od dwunastego do szesnastego grupa uczestniczy w zabawach badawczych. Kolejne zdjęcia prezentują dzieci podczas zabaw dotyczących Praw Dziecka.