,, Święty Mikołaj nocą wędruje, w okno zagląda i nasłuchuje. Gwiazdka w okno świeci, gdzie są grzeczne dzieci?”

Są, są Mikołaju w grupie piątej! I dlatego 6 grudnia w tej grupie odbyła się impreza mikołajkowa. Dzieci przebrały się w czerwone stroje-ulubiony kolor Św. Mikołaja. W trakcie zabaw dzieci zauważyły zawieszone na ścianie wypchane skarpety. Sześciolatki wysypały ich zawartość. Okazało się, że Św. Mikołaj wrzucił tam czekoladowe bałwanki i mikołajki, lizaki-laski ,kolorowe mazaki oraz kartki świąteczne z imionami dzieci. Starszaki miały trochę pracy związanej z segregacją prezentów tak, aby każde dziecko dostało to samo. Sześciolatki stwierdziły, że Św. Mikołaj bardzo spieszył się do innych dzieci i dlatego zostawił taki bałagan. Wybaczamy mu i mamy nadzieję, że odwiedzi nas za rok!
Przygotowały: Ewa Anchimiuk, Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęcia ukazują dzieci z listami i kopertami do Św. Mikołaja. Na czwartym zdjęciu widzimy nauczycielkę z listem od Mikołaja a na piątym dwoje dzieci, które zdejmują skarpetę. Następne cztery zdjęcia przedstawiają dzieci, które wyrzucają zawartość skarpety i układają prezenty na dywanie. Kolejne zdjęcia dotyczą wyszukiwania przez dzieci karteczek że swoim imieniem. Dwa kolejne zdjęcia ukazują, jak dzieci segregują prezenty do małych obręczy. Na kolejnym zdjęciu widzimy jak chłopiec rozpakowuje pudełko z klockami, które dzieci dostrzegły w sali. Kolejne dwa zdjęcia  ukazują dzieci dekorujące choinkę, którą znaleźli w sali po przyjściu do przedszkola. Sześć następnych zdjęć przedstawia dzieci w zabawie ,,Zaprzęgi”, ,,Rzuty do worka”” oraz ,, Mikołajkowy quiz”. Na kolejnym zdjęciu widać chłopca, który pokazuje części garderoby Mikołaja. Następnie dzieci wykonujące pracę plastyczną (naklejają wycięte części postaci i stroju Mikołaja) a na ostatnim zdjęciu widzimy pozujące dzieci.