Dnia 9 grudnia dzieci z grupy szóstej i ich rodzice, babcie i ciocie spotkali się na warsztatach pieczenia pierniczków. Przedszkolaki zanim zabrały się do pracy przywitały swoich gości krótkim wierszykiem oraz zaśpiewały pastorałkę. Następnie przygotowaliśmy wszystkie niezbędne produkty i rozpoczęliśmy wspólną pracę. Wałkowanie, wykrawanie różnych kształtów z ciasta piernikowego bardzo podobało się naszym trzylatkom. Przedszkolaki wraz z rodzicami dekorowały upieczone pierniki kolorowymi pisakami i różnorodnymi posypkami. Zapach unosił się w całym przedszkolu. Oczywiście trudno było się oprzeć i skosztować choćby odrobinki. Część udekorowanych pierniczków dzieci zabrały ze sobą do domu a część zostanie przekazana na Bożonarodzeniowy Kiermasz Pierników organizowany 15-16 grudnia 2022r. w holu budynku głównego przedszkola. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży słodkości zostaną przekazane na konto UNICEF Polska.

Serdecznie dziękujemy Naszym Gościom za zaangażowanie i za wspólnie spędzony czas oraz zapraszamy wszystkich do udziału w akcji! Do zobaczenia na kiermaszu…

Opracowały: Justyna Stawarz, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęcia ukazują przedszkolaków w czapkach Mikołaja podczas przywitania gości. Dziesięć kolejnych zdjęć przedstawia dzieci wraz z rodzicami podczas wałkowania i wykrawania różnorodnych pierniczków. Na zdjęciu czternastym widać dwóch chłopców z piernikami przygotowanymi do pieczenia. Osiem kolejnych zdjęć przedstawia przedszkolaków podczas wspólnego dekorowania pierników.  Zdjęcie następne to efekt pracy – udekorowane pierniczki.  Ostatnie to wspólne pamiątkowe zdjęcie z przybyłymi gośćmi na tle scenerii Mikołajkowej.