Dnia 22 lutego sześciolatki z grupy piątej udały się na Dni Otwarte do Szkoły Podstawowej nr 1. Po przybyciu na miejsce zostały powitane przez Panią Irenę W. i zapoznały się z celem spotkania. Podczas pobytu w szkole przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia budynku szkoły, poszczególnych gabinetów i klas specjalistycznych. Wzięły udział w zajęciach z udziałem ,,magicznych okularów’’ – gogle do wirtualnej rzeczywistości. Z zaangażowaniem podejmowały proponowane przez nauczycieli zadania, prezentując tym samym swoją wiedzę i dobrze się bawiąc. Spotkały swoje starsze rodzeństwo, kolegów i koleżanki. Podczas wizyty w bibliotece szkolnej miały możliwość obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy trzeciej pod okiem Pani Raisy L. połączonej z rozwiązywaniem zagadek i rebusów. Ogromną atrakcją był pobyt na sali gimnastycznej, gdzie pod okiem wychowawców wychowania fizycznego przedszkolaki uczestniczyły w konkurencjach sportowych, podczas których wykazały się świetną sprawnością fizyczną. Przyszli uczniowie zgodnie oświadczyli, że szkoła im się podobała. Na pożegnanie otrzymały słodki poczęstunek w formie lizaków. Serdecznie dziękujemy pracownikom i uczniom szkoły za serdeczną i miła atmosferę.

Przygotowała: J. Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu przedszkolaki zapoznają się z celem wizyty w szkole. Kolejne cztery zdjęcia ukazują zabawy na holu przedszkolnym oraz uczestnictwo w zajęciach z wykorzystaniem okularów do wirtualnej rzeczywistości. Piąte pięć zdjęć przedstawia pobyt w bibliotece szkolnej i uczestnictwo w części artystycznej w wykonaniu trzecioklasistów. N kolejnych pięciu zdjęciach poznają poszczególne sale.  Ostatnie zdjęcia przedstawiają udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej.