Zazieleniło się 21. marca w naszym Przedszkolu, bo tego dnia pożegnaliśmy mroźną Zimę, a powitaliśmy jej siostrę – Wiosnę!

Razem z grupą trzecią i piątą wiosnę witał Pan Marcin Kliszcz z Nadleśnictwa Browsk, który zabrał nasze przedszkolaki we wspaniałą podróż po wiosennym lesie i łąkach, gdzie fauna i flora budzą się wraz z wiosną do życia… Dzieci chętnie słuchały i wspaniale się bawiły. Obejrzały też film edukacyjny na temat oznak wiosny, słuchały wiersza o „Wiosence – zielonej panience” i uczestniczyły w wesołej zabawie z chustą animacyjną i zielonymi balonikami. A na koniec odwiedziły nas trzy- i czterolatki, dzięki którym w naszej sali zrobiło się tak kolorowo i wesoło, jak na wiosennej łące! To był wyjątkowy dzień!

Na powitanie Lata będziemy musieli trochę poczekać, a tymczasem cieszmy się Wiosną – piękną, zieloną, radosną…

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za wspaniałe zajęcia i miłą atmosferę spotkania !

Przygotowały: Zofia Kajdewicz, Joanna Suchodoła

Opis zdjęć: Na zdjęciu pierwszym dzieci pozują do wspólnej fotografii. Na zdjęciach od drugiego do dziesiątego widać dwie grupy podczas zajęć edukacyjnych z Przedstawicielem Nadleśnictwa Browsk. Fotografie jedenasta i dwunasta przedstawiają dzieci oglądające film edukacyjny o Wiośnie. Na trzech kolejnych zdjęciach grupy bawią się chustą animacyjną. Na fotografiach od szesnastej do osiemnastej widać spotkanie czterech grup wiekowych podczas Pierwszego Dnia Wiosny. Zdjęcie ostatnie przedstawia dzieci dziękujące Panu Leśnikowi za zajęcia.