W poniedziałek, 3 kwietnia, w grupie drugiej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod tytułem „Wielkanocne kodowanie”. Rodzice mieli okazję zobaczyć jak ich pociechy radzą sobie z matematycznymi zabawami, jak wykonują stawiane przed nimi zadania oraz jak współpracują z innymi dziećmi. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach z wykorzystaniem kolorowych szarf, maty do kodowania z papierowymi pisankami oraz kubeczkowymi piramidami. Po zakończeniu zajęć dzieci zaśpiewały gościom wielkanocną piosenkę. Wspólny czas minął wszystkim szybko i miło. Dziękujemy rodzicom za przybycie i mamy nadzieję, że zajęcia się podobały!

Przygotowały: E. Kiprianiuk, B. Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia ćwiczenia oddechowe i relaksację przed przyjściem rodziców. Drugie zdjęcie ukazuje dzieci wypatrujące wchodzących rodziców. Na trzecim zdjęciu dzieci witają przybyłych gości. Na czwartym zdjęciu widać rodziców obserwujących zajęcia. Zdjęcia 5-8 przedstawiają zabawy z kolorowymi szarfami. Na zdjęciu dziesiątym dzieci siedzą przy stolikach z wzorami piramid do odtworzenia. Na zdjęciach 10-14 dzieci losują i kodują na macie kolorowe pisanki. Na zdjęciach 15-18 dzieci przy stolikach odwzorowują piramidy z użyciem kolorowych kubeczków. Na zdjęciu 19 dzieci biorą udział w zabawie ruchowej z wykorzystaniem zakodowanych na macie jajeczek. Na zdjęciu 20 przedszkolaki odwzorowują rytmy z maty za pomocą ruchów i dźwięków. 20 zdjęcie przedstawia wyznaczanie tras od jajeczek do koszyczka na macie do kodowania.