Trzylatki z grupy pierwszej odbyły zajęcia na terenie placu przedszkolnego w towarzystwie leśnika z Nadleśnictwa Hajnówka. Pani Agnieszka ukryła koperty z informacjami na temat różnych gatunków jaj, a dzieci poszukiwały kopert i odgadywały zagadki. Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowania przyrodą, pogłębiania wiedzy o otaczającym świecie oraz pobudzanie do twórczego myślenia. Dzieci oglądały różne rodzaje jaj, które różniły się między sobą kolorem oraz wielkością. Wiedzą teraz, że nie tylko ptaki znoszą jaja, ale również ryby, węże, krokodyle, pingwiny, pająki, żółwie, strusie. Serdecznie dziękujemy pani leśnik za ciekawe zajęcia i chęć zabawy z dziećmi.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci stoją przed budynkiem przedszkola i słuchają instrukcji pani leśnik. Na kolejnych piętnastu zdjęciach dzieci biorą udział w zabawie na zasadzie podchodów i szukają ukrytych kopert. Odgadują zagadki, poznają zwierzęta, które znoszą jaja i oglądają ilustracje. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci wręczają pani leśnik laurkę z podziękowaniami. Ostatnie zdjęcia przedstawiają całą grupę pozującą do wspólnej fotografii.