W tym tygodniu przedszkolaki z grupy ósmej realizowały temat „W gospodarstwie”. Dowiedziały się jak ciężką pracą zajmuje się na co dzień Rolnik, pogłębiły swoją wiedzę na temat życia, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich. Dopełnieniem tematu były zabawy z elementami kodowania i robotyki. Dzieci układały zakodowane puzzle zgodnie ze współrzędnymi na planszy tworząc obrazek wiejskiej zagrody. Z wykorzystaniem kubeczków oraz maty do kodowania bawiły się odwzorowując symetrię i tworząc biedronkę. Dopełnieniem matematycznych zabaw był uwielbiany przez dzieci Photon. Każde dziecko ustalało trasę i dojeżdżało do wybranego zwierzęcia wiejskiego, a następnie wybierało dźwięk odpowiadający danemu zwierzęciu i zmieniało kolory czułek w Photonie. Całość przeplatana była zabawami ruchowymi.

Przygotowała: Natalia Zarecka

Opis galerii: Na zdjęciu pierwszym nauczycielka wyjaśnia dzieciom zasady zabawy i zapoznaje z planszą do kodowania. Zdjęcie drugie przedstawia dzieci w czasie układania zakodowanych puzzli. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw ruchowych. Zdjęcia 6-8 ukazują dzieci układające kubeczki zgodnie ze współrzędnymi na macie do kodowania tworząc biedronkę. Na ostatnich trzech zdjęciach widać dzieci w czasie zabaw Photonem.