Dzieci w ramach projektu „Kodowanie na dywanie” poznawały rozmaite programy i strony internetowe na których uczyły się kodować przy pomocy tablicy interaktywnej. Dzięki takim zajęciom rozwijały swoje nowe umiejętności oraz odkrywały własne możliwości, a taki sposób nauki kodowania okazał się bardzo atrakcyjny. Nie zabrakło zabaw z tradycyjną matą do kodowania. Pond to dużym zainteresowaniem przedszkolaki obdarzyły skrzynkę z układem współrzędnych, dzięki której pozwały rozmaite ćwiczenia lewopółkulowe z elementami matematyki, symetrii, kodowania i działań przestrzennych.

Przygotowała: Natalia Zarecka

Opis galerii: Na pierwszych siedmiu zdjęciach przedszkolaki uczą się kodowania z wykorzystaniem sprzętów multimedialnych. Zdjęcia 8-15 rożne zabawy z wykorzystaniem skrzynki. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają zabawy z matą do kodowania.