W piątek, 15 września, na zakończenie bloku tematycznego o bezpieczeństwie drogowym grupa trzecia udała się na spacer edukacyjny z policjantką – panią Pauliną Pawluczuk-Kośko. Dzieci miały okazję w praktyce utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po mieście (na chodniku, na przystanku autobusowym, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją i bez) oraz powtórzyć informacje na temat profilaktyki i reagowania w przypadku różnych zagrożeń. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały od pani policjant tematyczne kolorowanki, a same odwdzięczyły się pamiątkową laurką.

Serdecznie dziękujemy za współpracę!

Przygotowała: E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia powitanie pani policjant w sali grupy trzeciej. Na zdjęciach 2-4 widać pogadankę przygotowującą dzieci do wspólnego spaceru edukacyjnego. Zdjęcia od 5 do 16 ukazują dzieci poruszające się po mieście pod okiem pani policjant: spacer chodnikiem, przystanek autobusowy, przejścia dla pieszych bez świateł, ścieżkę rowerową, przejście z sygnalizacją. Na zdjęciach 17 i 18 widać wręczanie kolorowanek przez panią policjant, a ostatnie dwa zdjęcia ukazują wręczanie laurki dla pani Pauliny.