Do Przedszkola nr 5 przyjechali aktorzy z białostockiego teatru Conieco. Zaprezentowali dzieciom spektakl złożony z czterech baśni J. Ch. Andersena: „Brzydkie kaczątko”, „Ołowiany żołnierzyk”, Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”. Wszystkie opowiadały o miłości lub jej braku a także o kłopotach, jakie powoduje brak zwykłej wrażliwości. Każda z baśni grana była w innej technice lalkowej. Dzieci miały okazję poznać marionetki sycylijskie, marionetki zwykłe drewniane; lalki stolikowe oraz lalki planszowe.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, E. Bołtryk

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach przedstawione są dzieci oglądające przedstawienie w wykonaniu białostockich aktorów. Na pierwszych zdjęciach widzimy grupy przedszkolne z filii przedszkola, pozostałe prezentują dzieci z budynku głównego.