W dniu dziesiątego października grupy siódma, ósma i dziewiąta uczestniczyły w warsztatach – „Egzotyczna podróż”, prowadzonych przez zespół Edu Żaba. Nasze przedszkolaki dowiedziały się że zwierzęta egzotyczne to takie zwierzęta, które są rzadko spotykane i nietypowe dla naszej strefy klimatycznej. Najczęściej są to zwierzęta sprowadzane z odległych krajów, nieprzystosowane do życia w naszym klimacie, dlatego nadają się jedynie do hodowli w warunkach domowych, gdzie właściciel dba o zachowanie odpowiednich warunków niezbędnych do ich zdrowego funkcjonowania. Dzięki tym działaniom, dzieci mogły zobaczyć i dotknąć żywe okazy egzotycznych zwierząt   takich jak:  agamę, węże zbożowe, krocionogi, gekona i jaszczurkę. Podczas trwania warsztatów dzieci zdobywały informacje na temat naturalnego środowiska życia tych zwierząt.

Opracowały: Dorota Jurczuk, Renata Bartoszewicz, Justyna Stawarz, Emilia Bołtryk, Natalia Zarecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech zdjęciach widzimy grupy przedszkolne siódmą, ósmą i dziewiątą razem z nauczycielkami. Na czwartym zdjęciu są wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach. Na kolejnych zdjęciach 5 – 9 widzimy agamę oraz dzieci z poszczególnych grup zapoznające się ze zwierzątkiem. Na kolejnych zdjęciach 10 – 15 ukazane są przedszkolaki zapoznające się z wężami zbożowymi. Następne zdjęcia 16 – 18 pokazują dzieci dotykające węża pytona. Na zdjęciach 19 – 21 widzimy krocionogi i przedszkolaki oglądające je z zaciekawieniem. Na zdjęciu 22 – 24 widzimy ślimaka Afrykańskiego i gekona Lamparciego. Na ostatnim zdjęciu dziewczynka wręcza organizatorom spotkania laurkę.