Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne oraz stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Aby pogłębić wiedzę i ciekawość, dzieci z grupy dziewiątej odwiedziły gabinet stomatologiczny Pani Anetty. Celem wizyty było poznanie pracy dentysty, ale również uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby, dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety.

W czasie wizyty dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się ile mają zębów mlecznych oraz ile będą miały stałych, zobaczyły swoją jamę ustną w kamerze oraz poznały wpływ próchnicy na ich zęby. Pani Doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków i przypomniała jak dbać o zęby, by były zdrowe i piękne. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły laurkę z podziękowaniami a każdy przedszkolak otrzymał od Pani dentystki niespodziankę za odbytą wizytę.

Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Bardzo dziękujemy Pani Anecie za tak życzliwe przyjęcie.

Przygotowały: Natalia Zarecka, Emilia Bołtryk

Opis galerii: Zdjęcia przedstawiają przedszkolaki w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym.